ΠΑΟΚ - Άρης 0-1: Επεισοδιακή νίκη των «κίτρινων» - Εισβολή των οπαδών στις καθυστερήσεις (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

«Χάθηκε» τυπικά και το φετινό πρωτάθλημα κυριολεκτικά για τον ΠΑΟΚ μετά την μεγάλη νίκη του Άρη με 0-1 μέσα στη Τούμπα...

Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ δεν άντεξαν και «μπούκαραν» στον αγώνα στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού και ακολούθησε αποχώρηση του Άρη και των διαιτητών.

Η διακοπή κράτησε 42 λεπτά και ακολούθως το ντέρμπι συνεχίστηκε με άδειο γήπεδο για να παιχτούν 2 λεπτά και στη συνέχεια ο Σκωτσέζος διαιτητή Μπόμπι Μάντεν να σφυρίξει τη λήξη.

Η απόφαση να συνεχιστεί το ματς είναι του Σκωτσέζου με βάση τον κανονισμό. Στην αρχή οι άνθρωποι του Άρη, -μέχρι να δουν τον κανονισμό-, είχαν ζητήσει από τον διαιτητή να μην ολοκληρωθεί ούτε το τελευταίο 2λεπτο του αγώνα.

Σκόρερ της αναμέτρησης ο Μαντσίνι στο 41' μετά από ασίστ του Εντιαγέ.

Ο ΠΑΟΚ κινδυνεύει και με βαριά τιμωρία (αφαίρεση βαθμών κ.α.).