![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEeV_dkOXQpykxPFr-rErM06R4el20OjFtZrW7nxkvFI0EbbOhIPv0vNvmFeXSSX_DejEzeB2zX7bCRrZBHLR8EDCQlE2hkBV7cjiV2kgOZPneFUZcNmYBaIrDsxcoukACTxme5Fl835ulomoaC-B7tJzAl73jIRpXk4_QB68VhGzY_Ml5DZV1qQd6/w640-h336-rw/%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91%20-%20%CE%95%CE%A5%CE%92%CE%9F%CE%99%CE%91-%CE%9F%CE%9A.jpg)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, τα περισσότερα κρούσματα εντοπίστηκαν στο Δήμο Χαλκιδέων που συνεχίζει να «φλέγεται» και ακολουθούν με διαφορά οι Δήμοι Ιστιαίας - Αιδηψού, Κύμης - Αλιβερίου, Ερέτριας, Διρφύων - Μεσσαπίων, Καρύστου, Σκύρου και Μαντουδίου - Λίμνης - Αγίας Άννας.
Στην υπόλοιπη Στερεά Ελλάδα τα συνολικά επιβεβαιωμένα κρούσματα που καταγράφηκαν το τετραήμερο 25,26,27,28 Μαρτίου 2022 είναι λιγότερα και συγκεκριμένα:
- Στην Φθιώτιδα καταγράφηκαν συνολικά 1.235 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Βοιωτία καταγράφηκαν συνολικά 747 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Φωκίδα καταγράφηκαν συνολικά 166 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Ευρυτανία καταγράφηκαν συνολικά 93 επιβεβαιωμένα κρούσματα.