![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjUoe6WKAv-nISCLmI8xofoSd5tLfNE9h4KFsjudDaTyZOD-fWTR9bFcVIjz_fK7XZ2fNGQnvJZ0UCrJwR4hv0waLfheISqphqdhgch9WDOL8YdLRuREEDN9eIzgJhRANOZYqVEwulpf4mkNELL9-xl1HLgqBDK25C7KbaBwhiq-K5Mlw2xpqBtaELC/w640-h347-rw/%CE%95%CE%A5%CE%92%CE%9F%CE%99%CE%91-%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%91-%CE%9F%CE%9A.png)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, τα περισσότερα κρούσματα εντοπίστηκαν στον Δήμο Χαλκιδέων όπως όλους τους προηγούμενους μήνες και ακολουθούν με διαφορά οι Δήμοι Ιστιαίας - Αιδηψού, Καρύστου, Κύμης - Αλιβερίου, Διρφύων - Μεσσαπίων, Ερέτριας, Μαντουδίου - Λίμνης - Αγίας Άννας και Σκύρου.
Στην υπόλοιπη Στερεά Ελλάδα τα συνολικά επιβεβαιωμένα κρούσματα που καταγράφηκαν από Παρασκευή 8 Απριλίου εως Δευτέρα 11 Απριλίου 2022 είναι λιγότερα και συγκεκριμένα:
- Στην Φθιώτιδα καταγράφηκαν συνολικά 736 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Βοιωτία καταγράφηκαν συνολικά 434 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Φωκίδα καταγράφηκαν συνολικά 116 επιβεβαιωμένα κρούσματα.
- Στην Ευρυτανία καταγράφηκαν συνολικά 89 επιβεβαιωμένα κρούσματα.