![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgJo_9RMJhqUXT1zPmrjy9f5cKMPjHhwwSjtDxc4KIGRw2Dt0IaSNlDO3HO2nzWlGPRMpz-nOFSfLVj8XzaLu_2QST4aMyW8Rtj0f5JaDR7-G3R4arBzrjo_-oS7tnnLDgNsa0ybdSQm7B6TreVvU9H9L_SFRUXXppL456GXyxY2YTs2GSNdQGbE3Fz/w640-h406-rw/%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%9D%CE%91%20%CE%92%CE%91%CE%9A%CE%91%20-%20%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3%20%CE%9C%CE%A0%CE%91%CE%9A%CE%91%CE%A3-%CE%9F%CE%9A.png)
Ο νέος Αντιδήμαρχος Οικονομικών του Δήμου Χαλκιδέων λοιπόν που όρισε η Τρικαλινή Δήμαρχος Χαλκιδέων, εδώ και λίγο καιρό, είναι ο Γιάννης Μπάκας, ο οποίος εκλέχθηκε δημοτικός σύμβουλος το 2019 με την δημοτική παράταξη του Χρήστου Παγώνη και στη συνέχεια ο ίδιος ανεξαρτητοποιήθηκε.
Στη συνέχεια ωστόσο τα βρήκε με την Βάκα, η οποία τον έκανε Αντιδήμαρχο όπως προαναφέραμε. Τέτοια κωλοτούμπα δεν έχει γίνει ούτε στους ολυμπιακούς αγώνες.
Ας δούμε όμως τι έλεγε το 2019 για την Έλενα Βάκα ο Γιάννης Μπάκας που ήταν υποψήφιος με τον συνδυασμό του Χρήστου Παγώνη.
Συγκεκριμένα τόνιζε, μεταξύ άλλων, στη κάμερα του EviaZoom.gr, απευθυνόμενος στους δημότες, για την Έλενα Βάκα όπου η τραγική ειρωνία είναι πως τα όσα έλεγε ο Μπάκας για εκείνη ήταν πραγματικότητα και βγήκαν πέρα για πέρα αληθινά:
«Θέλεις μία κομματική Δήμαρχο ή έναν Δήμαρχο για όλους; Χωρίς συναλλαγές και χωρίς να κλείνουμε το μάτι σε ότι πιο παλιό και φθαρμένο υπάρχει στη πόλη. Αναμετρώνται οι έντιμες συνεργασίες με τις συμφωνίες κάτω από το τραπέζι. Ο Χρήστος Παγώνης είναι ο καταλληλότερος αυτή τη στιγμή για αυτή τη θέση, στην διαδρομή του απέδειξε ότι είναι αψεγάδιαστος...»ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΜΑΧΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ EVIAZOOM.GR ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ ΒΑΚΑ: