![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhKCHYZGIp0t1-ZTEzQuvPImyOQ3-h63CUco9iuyKq0dQ0nEKrcec9cRp6Kw-wQEW85jp3dOfWaLRl9EmYWueIB5jzavZTqj7W8SgiTt29kQkdVnYBnJoA7di0fNSA1vH41brlM-JdJit0SX_J2CXN6CKqThM8U98aJi1Ul2NPMI5LFNSueCni-XsXP/w640-h446-rw/%CE%9A%CE%A9%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3%20%CE%A1%CE%97%CE%93%CE%9F%CE%A3_%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%9D%CE%91%20%CE%92%CE%91%CE%9A%CE%91-ok.jpg)
Μετά λοιπόν την πρόσφατη αποχώρηση της Αντιδημάρχου Σοφίας Χονδρογιάνη η οποία είχε δηλώσει: «Αντιμετώπισα αδιαφορία και απαξίωση από την Βάκα, αναρτώ με ανακούφιση την επιστολή ανεξαρτητοποίησης μου δεν ανήκω σε καμία ομάδα και συμμορία...» (δείτε ΕΔΩ αναλυτικά), παραιτήθηκε την Δευτέρα (29-08-2022) και ο Αντιδήμαρχος Αυλίδας, Κώστας Ρήγος, ο οποίος ανεξαρτητοποιήθηκε επίσης από την παράταξη της Τρικαλινής Δημάρχου Έλενας Βάκα.
Ο Κώστας Ρήγος: