![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg9XdO-Ds04o0kb4NpwNA95iL8Ai6RqKAa21Gq6EwZ3adsPFZO0lEi2Efsk49IHmhUW-JJbJNt_UScTD_cx4HxBbsaZO6Eq0_m2PtyO5a4tPPSVXUJJvxdU7nN4Ag-7ZkT9HcIng2kxbmduiK0YC_5d1M3wKQmC8hSyURPSbD-CMFYn6SEYmCzmqGop/w640-h406-rw/%CE%9D%CE%95%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A3%20%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%A5%CE%9D%CE%9F%CE%9C%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%A3%20-%20%CE%A7%CE%91%CE%9B%CE%9A%CE%99%CE%94%CE%91%20-%20%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F.png)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, υπέστη έμφραγμα εν ώρα υπηρεσίας το πρωί της Δευτέρας (08-08-2022) και αφού μεταφέρθηκε αρχικά στο Νοσοκομείο Χαλκίδας διακομίστηκε στη συνέχεια στο 401 Γενικό Στρατιωτικό Νοσοκομείο Αθηνών όπου κατέληξε τελικά την Τρίτη (09-08-2022).
Ο 46χρονος είχε ασχοληθεί επίσης ερασιτεχνικά με το ποδόσφαιρο παίζοντας και στον Ηρακλή Ψαχνών παλαιότερα, ο οποίος εξέδωσε συλλυπητήρια ανακοίνωση για τον θάνατο του. Διέμενε στα Ψαχνά και ήταν πατέρας δύο παιδιών.
Συλλυπητήρια ανακοίνωση εξέδωσε επίσης η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Εύβοιας, την οποία υπογράφουν ο Πρόεδρος Αλέξανδρος Μάρκου και ο Γενικός Γραμματέας της Ένωσης Αριστείδης Καψιώχας.
Η κηδεία του θα γίνει στις 18:30 το απόγευμα της Τετάρτης (10-08-2022) στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου στα Ψαχνά.
Ο άτυχος Βασίλης Μυστριώτης: