Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0: Απίστευτες ευκαιρίες από τους «ερυθρόλευκους» που σκόραραν στο 89΄ αλλά ακυρώθηκε το γκολ - Επεισοδιακό φινάλε με έντονες διαμαρτυρίες από κόσμο, παίκτες και από Μαρινάκη που μπήκε στο γήπεδο (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ο Παναθηναϊκός στο «αιώνιο» ντέρμπι που διεξήχθη το βράδυ του Σαββάτου (25-02-2023) είδε τον Ολυμπιακό να χάνει απίστευτες σημαντικές ευκαιρίες, όμως τελικά κατάφερε να φύγει από το Φάληρο με μια πολύτιμη ισοπαλία (0-0)...

Ο Ολυμπιακός εκτός από τις απίστευτες ευκαιρίες που έχασε κατάφερε να βρει το γκολ στο 89ο λεπτό με τον Βρουσάι, με το τέρμα ωστόσο να ακυρώνεται έπειτα από την χρήση του VAR κάτι που έφερε τις έντονες διαμαρτυρίες από τον κόσμο, τους παίκτες αλλά από τον Βαγγέλη Μαρινάκη, οποίος έξαλλος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και μαζί με τον Κώστα Καραπαπά να διαμαρτύρονται στους διαιτητές.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης μάλιστα φέρεται να ζήτησε να αποχωρήσει η ομάδα του Ολυμπιακού από το γήπεδο, με το φινάλε του αγώνα να είναι άκρως επεισοδιακό και τον διαιτητή να κρατάει φυσικά περισσότερες καθυστερήσεις, με τον Σωκράτη Παπασταθόπουλο να αποβάλλεται στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων με δεύτερη κίτρινη κάρτα και να αποχωρεί εκνευρισμένος.

Στο τέλος του αγώνα οι διαιτητές δέχτηκαν αποδοκιμασίες και έντονες διαμαρτυρίες από όλο το γήπεδο.

Με το αποτέλεσμα αυτό το «Τριφύλλι» ανέβηκε στους 55 βαθμούς και βρίσκεται στο +2 από την ΑΕΚ, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο και περιμένει την απόφαση για την αναμέτρηση με τον Ατρόμητο.

Από εκεί και πέρα, ο Ολυμπιακός έμεινε στους 50 και παρέμεινε στο -5, ενώ ο ΠΑΟΚ «γκέλαρε» με τον ΠΑΣ Γιάννινα και βρίσκεται στους 48, έχοντας χάσει πολύτιμο έδαφος.