![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhpk5SX5MCvYuV8RIGjHDV5XOqpg3iNnurJo3KQePBBURE3s7XsaBGIVp8C0lxz1j7YkWGaUsmIo0iz2XvAaCr-PlIxptFUDjW4NDTEpDFmNncT70Fzg6qyDUmKJQVm8SWf0JulHK5OYmrExKCAb8bTVIWVaHDF5oYCExtB5y6Lwlm5wCb-Y0FpM9li/w640-h397-rw/%CE%A8%CE%91%CE%A7%CE%9D%CE%91_%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%99%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%91_%CE%A3%CE%9F%CE%93%CE%99%CE%91_%CE%9D%CE%95%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A3.png)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, πρόκειται για τον Αναστάσιο Σταματίνη, ο οποίος έχασε τις αισθήσεις του και πέθανε, μέσα σε λίγα λεπτά, την ώρα που βρισκόταν μέσα στο εργοστάσιο «ΣΟΓΙΑ ΕΛΛΑΣ Α.Ε.» που βρίσκεται στην επαρχιακή οδό Ψαχνών – Πολιτικών και παράγει διάφορα προϊόντα, όπως ελαιόλαδα, δημητριακά, άλευρα κ.α.
Ο 50χρονος εργάτης του εργοστασίου μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Κέντρο Υγείας Ψαχνών όπου διαπιστώθηκε απλά ο θάνατος του και στη συνέχεια η σορός του μεταφέρθηκε στην Ιατροδικαστική Υπηρεσία Αθηνών για νεκροψία - νεκροτομή.
Η κηδεία του 50χρονου θα γίνει στις 14:00 το μεσημέρι του Σαββάτου (18-02-2023) στον Ιερό Ναό Αναστάσεως του Λαζάρου, στο νέο Κοιμητήριο Χαλκίδας.
Ο Αναστάσιος Σταματίνης που έχασε ξαφνικά τη ζωή του: