![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiKLRb1J6YEYRmB6MwtbxwByxW2G1A1Y9-uW3cJvpmPsccT2TEJ_vgY4mP_G3_PbajpB14cih5tSFNBD0GMSSz_uGx-cJmTCMdkAlMPas-h6vvUi92T153LwmTtQaa39N9m7SrUPU_DJflKlgj5kb88aVbivD9vE9gLKDCgJyDSQjR_-ySYzj865LIP/w640-h360-rw/%CE%9A%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%91_%CE%A3%CE%A7%CE%9F%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%91_%CE%9F%CE%9A.jpg)
Όπως διευκρίνησαν στο EviaZoom.gr στελέχη του Υπουργείου Κλιματικης Κρισης και Πολιτικης Προστασιας:
Τα σχολεία, όπως και στους άλλους νομούς που θα χτυπήσει ο χιονιάς δεν θα λειτουργήσουν σε όλη την Εύβοια το διήμερο Δευτέρα (06-02-2023) και Τρίτη (07-02-2023).
Άλλωστε όπως έχει καταγγελθεί και έχουμε προαναφέρει στο EviaZoom.gr αρκετά σχολεία δεν έχουν ούτε θέρμανση, οπότε και ανοιχτά να ήταν κανένας γονέας δεν θα τα έστελνε.