![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgc3HxtJSMr3mY5ypCLNn_OmX0GdzSR36SIo4kQcnTUTwEWB5b-NwqR6-RWg-JPEn5vU3S9sQ2wfKbZjaS0ZsZ76V3dZrfNxL3YLisCC6D5fJ7TRrf-KhZT2SJwfVwAtG3Fnbz8Ww4DcjxEPbpxrZmHKoQv29KRPHb5pcJ6X5CGhbLRjMqNaWf3RfwIjEY/w640-h390-rw/%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%94%CE%91-%CE%9B%CE%99%CE%98%CE%9F%CE%A5%CE%91%CE%9D%CE%99%CE%91.jpg)
Η Λιθουανία έκανε τεράστια εμφάνιση στο δεύτερο μέρος και διέλυσε την Ελλάδα, η οποία μένει για δεύτερη συνεχόμενη φορά εκτός της φάση των «8» στο MundoBasket, καθώς και την προηγούμενη φορά δεν κατάφερε να προχωρήσει παραπάνω. H μοναδική διαφορά είναι πως τότε το ρόστερ ήταν σαφέστατα πληρέστερο και σε αυτό ήταν και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.
Ο αγώνας της Ελλάδας με το Μαυροβούνιο το πρωί της Κυριακής (03-09-2023) έχει πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα χωρίς κανένα ενδιαφέρον.
ΒΙΝΤΕΟ - ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ: