![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi0a1d01pwcS9RC3N2u6iMKEm3yy0Cff-MeSzhHnpTJM39-VZX7faqMete2m42HJRamGmV4zMmorwN3o8-ym5XTGSKhGrTK5KUemFQ4wTdmeAQarUVSx2r0HCUgzzBTJdeOe2o_EYDU3GuGuP2yaXpCwwa1OdUFJhKLrwH3Eq5oMy0vM28ZyhauhHym1e4/w640-h366-rw/8%CE%A7%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F_%CE%91%CE%93%CE%9F%CE%A1%CE%99_%CE%9D%CE%95%CE%9A%CE%A1%CE%9F_%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%A9%CE%9D.jpg)
Ο πρόεδρος της ΠΟΕΔΗΝ, Μιχάλης Γιαννάκος, δήλωσε στο Live News το απόγευμα της Τετάρτης (20-12-2023) πως ο 8χρονος μεταφέρθηκε στο Αγλαΐα Κυριακού στις 5:00 τα ξημερώματα με πονόλαιμο και υψηλό πυρετό. Υποβλήθηκε σε τεστ για στρεπτόκοκκο και βρέθηκε θετικός. Στη συνέχεια, μπήκε στην εντατική και στις 8:00 το πρωί κατέληξε.
Δεν υπάρχει ακόμη επίσημη αιτία θανάτου, ενώ αναμένεται η νεκροψία που θα δώσει τις απαντήσεις.