![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgekM0OQ6KvINIsFZjomOdIsWPsxKNSAkBkhuTV8a12vHf3rmIQWB9zfyEzP3S5toikS4zRljDjTJ4BQp-CZYCe0zTQnqkenHnEtv1_CyxjHGJYOsWCpsveWta3zb4_TjJEJuAbSUY_bTYIMEO5_mHS350qhhJbD3hMANoA-4Abp9akSxc8M3yq9VsMdds/w640-h386-rw/%CE%95%CE%98%CE%9D%CE%99%CE%9A%CE%97_%CE%9F%CE%94%CE%9F%CE%A3_%CE%91%CE%98%CE%97%CE%9D%CE%A9%CE%9D_%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%99%CE%91%CE%A3_%CE%9F%CE%9A.png)
«Για ιδιαίτερους λόγους ασφαλείας και προς τον σκοπό αποφυγής πρόκλησης κυκλοφοριακών προβλημάτων λόγω εκδήλωσης δυσμενών καιρικών φαινομένων, από την 18:00 ώρα της 29ης-1-2024 και έως την ολοκλήρωση των εργασιών εγκατάστασης οδικής σήμανσης θα διακοπεί προσωρινά η κυκλοφορία όλων των οχημάτων στην αριστερή λωρίδα της Ν.Ε.Ο. Αθηνών-Λαμίας ως εξής:
- Από τη χ/θ 18,000 έως τη χ/θ 20,000, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Λαμία.
- Από τη χ/θ 57,000 έως τη χ/θ 55,500, στο ρεύμα κυκλοφορίας προς Αθήνα.
Υπενθυμίζεται ότι με Απόφαση του Διευθυντή Τροχαίας Αττικής από τις 22.00 της 29ης-1-2024 τα αυτοκίνητα όλων των κατηγοριών οφείλουν να είναι εφοδιασμένα με αντιολισθητικές αλυσίδες ή άλλα ανάλογα αντιολισθητικά μέσα, εφόσον τα οχήματα αυτά δεν φέρουν ειδικά ελαστικά κατά την κυκλοφορία τους στο σύνολο του οδικού δικτύου του Ν. Αττικής».