![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjATr0CK2IXjOSrgbdMHF2PMu7ZGoLkAl0-lyOo8_9Cru70aDgVBOvFRLKURCzxksWfQsUcBjXiPuLaGNLfGE7IsKKMKV5SCqPiwwHoksSI2nyhZ_7NoAqFihms2TjKlhMPEk5WkozksOV3U0koegRPcBOMEfjCxoYv2JFajWXItzKXRZt3DJ7lpnun18k/w640-h380-rw/%CE%9A%CE%A9%CE%A3%CE%A4%CE%91%CE%A3_%CE%A0%CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%A7%CE%A1%CE%9F%CE%9D%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3_%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%93%CE%93%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%91.jpg)
Νέα στοιχεία έρχονται στο φως της δημοσιότητας για την υπόθεση του δημιουργού της κοινωνικής κουζίνας «Ο άλλος άνθρωπος», Κωνσταντίνου Πολυχρονόπουλου, ο οποίος κατηγορείται για ξέπλυμα μαύρου χρήματος και εγκληματική οργάνωση.
Όπως είπε ο Βασίλης Λαμπρόπουλος η εταιρία ήταν «φάντασμα» και δημιουργήθηκε το 2016 όπου αρχικά ονομαζόταν «Ανθρώπινες εκφράσεις».
Όπως αποκάλυψε ο Βασίλης Λαμπρόπουλος, φαίνεται πως υπήρχε φιλική σχέση μεταξύ του αποθανόντα επιχειρηματία και την φίλη του Κώστα Πολυχρονόπουλου, η οποία πήγαινε συχνά μαζί του στα καταστήματα τυχερών παιχνιδιών.
Όπως είπε όμως, από την πλευρά του Κώστα Πολυχρονόπουλου λένε πως αυτή η εταιρία είχε δημιουργηθεί για να λαμβάνουν τα δελτία αποστολής από τα σούπερ μάρκετ για τις δωρεές.
Ο Βασίλης Λαμπρόπουλος προχώρησε σε ακόμα μία αποκάλυψη για έναν άνθρωπο που έχει κάνει καταγγελία στην κοινωνική κουζίνα καθώς δέχτηκε απειλές.
Όπως είπε ο αστυνομικός συντάκτης, πρόκειται για έναν 25χρονο, ο οποίος έχει κάνει καταγγελίες στα μέσα ενημέρωσης πως ο «Άλλος Άνθρωπος» και οι συνεργάτες του καταχράστηκαν δωρεές, ενώ πολλές φορές πήγαιναν με αυτές σε νυχτερινά κέντρα.
Την Παρασκευή (02-02-2024) μετέβη σε αστυνομικό τμήμα και υπέβαλλε μήνυση κατά αγνώστων καθώς δέχτηκε επανειλημμένες απειλές από ένα ανώνυμο τηλεφώνημα για εκείνον και την οικογένειά του.
ΒΙΝΤΕΟ: