Στην πύλη των εγκαταστάσεων της Coca - Cola στο Σχηματάρι Βοιωτίας βρέθηκε το βράδυ της Τρίτης (27-02-2024), στην αλλαγή βάρδιας, αντιπροσωπεία του Συνδικάτου Τροφίμων και Ποτών Βοιωτίας, μαζί με εργαζόμενους της εταιρείας, καλώντας τους συναδέλφους τους να συμμετέχουν μαζικά στην απεργία και στις απεργιακές συγκεντρώσεις...Η απεργία σε αρκετά εργοστάσια στη βιομηχανική περιοχή Οινοφύτων - Σχηματαρίου, αλλά και σε άλλες περιοχές της Στερεάς και Εύβοιας, ξεκινά από τη νυχτερινή βάρδια που έπιασε δουλειά στις 22:00 το βράδυ της Τρίτης και ήδη καταγράφεται μεγάλη συμμετοχή των εργαζομένων.