![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjWsJ8KI2IHdkq_oDVb2fmzkJVeN7RYQHOAYPQK7fD19Au5DNGYjf1vO8X3zKkiJqupu14WlvFaVzNAYNQaNUdWpkuIzFJntlH0JjjKtYxwMemh5q48OTTAUit5NZZ8HdQ0dpycGte-KVn9mohyoiiqtWP5HDz3dVxC9AVfhoftkoHOT3V0BBNA11293tc/w640-h360-rw/%CE%A0%CE%A1%CE%A9%CE%A4%CE%91%CE%98%CE%9B%CE%97%CE%A4%CE%97%CE%A3_%CE%95%CE%A5%CE%A1%CE%A9%CE%A0%CE%97%CE%A3_%CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%9C%CE%A0%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3_%CE%9D%CE%95%CE%9F%CE%99.jpg)
Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού επικράτησε με 3-0 της Μίλαν στον τελικό του Youth League της UEFA, που πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα (22-04-2024) και ανέβηκε στην κορυφή της Ευρώπης «σηκώνοντας» την κούπα.
Ο τελικός κρίθηκε μέσα σε λιγότερο από ένα δεκάλεπτο στο β΄ ημίχρονο, όταν ο Ολυμπιακός προηγήθηκε 3-0 με πέναλτι του Μουζακίτη (60’), σουτ του Παπακανέλλου (61’) και εκπληκτικό «ψαλίδι» του Μπάκουλα (66’).
ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ: