![](http://3.bp.blogspot.com/-uGzO4vPblYI/UAi57SY9PJI/AAAAAAAACSQ/NlrpQA9bfW4/s640-rw/%CE%A3%CE%A4%CE%9F%CE%A5%CE%A0%CE%91%CE%A3+%CE%97%CE%A1%CE%91%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3+%CE%A8%CE%91%CE%A7%CE%9D%CE%A9%CE%9D.jpg)
Η ομάδα στολίδι της Εύβοιας ο Ηρακλής Ψαχνών φαίνεται ότι δεν συγκίνησε ...κάποιους.
Στην Γενική Συνέλευση για το μελλόν του Ηρακλή ο πρόεδρος Γιώργος Στούπας τόνισε ότι η διοίκηση δεν μπορεί μόνη της να αναλάβει όλο το οικονομικό βάρος την νέας χρονιάς και η ομάδα οδεύει προς την διάλυση.
Οι χορηγίες δεν υπάρχουν, με τις πιο μεγάλες εταιρείες να κλείνουν την πόρτα ( ΣΟΓΙΑ, ΝΕΡΑ ΔΙΡΦΥΣ κ.α. ) ενώ τα εισιτήρια διαρκείας είναι στον πάτο, αφού δεν ξεπερνούν τα 100.
Αίσθηση προκάλεσε η δήλωση του Γιώργου Στούπα, ότι ο Δήμαρχος αδιαφορεί πλήρως για το μέλλον της ομάδας και τον κάλεσε να αναλάβει τις ευθύνες που του αναλογούν.
Το σύνθημα του κόσμου των Ψαχνών αλλά και της Εύβοιας είναι " ΣΩΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑΡΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ".
Παρών στην Γενική Συνέλευση που θα συνεχιστεί ήταν ο Στέφανος Μπουρνάζος, ο Γιώργος Σιδέρης και αρκετοί κάτοικοι των Ψαχνών.