Ψαχνά: Όλη η πόλη πανηγυρίζει! Ο Ηρακλής Ψαχνών στα πλέι οφ ανόδου για τη Super League! | EviaZoom.gr - Εύβοια News
12 ΧΡΟΝΙΑ EVIAZOOM - ΕΥΒΟΙΑ ΝΕΑ
BANNER TRIACON

Οι Ψαχνιώτες ηττήθηκαν στο Ταύρο με 1-0, αλλά πήραν το χρυσό εισιτήριο για τα πλέι οφ που οδηγούν στη Super League, μετά και την απρόσμενη ισοπαλία του Παναιγιάλειου με την Επισκοπή.

ΒΙΝΤΕΟ
Κανείς δεν μπορούσε να φανταστεί τι θα επακολουθούσε στο τέλος του παιχνιδιού του Φωστήρα με τον Ηρακλή Ψαχνών, όταν στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης του προκλήθηκε σύρραξη μεταξύ των παικτών και ένα ημίχρονο αργότερα οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων αποχώρησαν αγκαλιασμένοι από το γήπεδο, στο άκουσμα της είδησης ότι ο Παναιγιάλειος έχει χάσει βαθμούς από την Επισκοπή. Στο αγωνιστικό σκέλος οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίωρο, αλλά στη συνέχεια ο Ηρακλής Ψαχνών ισορρόπησε το ματς.
Αμφότεροι έχασαν από μία καλή ευκαιρία για το γκολ, το οποίο τελικά σημειώθηκε με περιπετειώδη τρόπο στο 94΄ για τον Φωστήρα, από τον Χρήστο Τασουλή.

Μετά και την τελευταία αγωνιστική του Νότιου Ομίλου, συμπληρώθηκε η οκτάδα των ομάδων που θα αγωνιστεί στα play off ανόδου στη Super League.
Φωστήρας και Ηρακλής Ψαχνών ήταν οι δυο τελευταίες ομάδες που κατάφεραν να εξασφαλίσουν την παρουσία τους στα play off ανόδου στη Super League από τη Football League.
Η 8άδα συμπληρώθηκε, με Ολυμπιακό Βόλου και Κέρκυρα να έχουν μεγάλο προβάδισμα, αφού μπαίνουν στη διαδικασία με 6 βαθμούς, ενώ 2 βαθμούς θα έχει η Νίκη Βόλου.
Από έναν βαθμό έχουν τρεις ομάδες, ενώ χωρίς βαθμό θα μπουν δυο από τις οκτώ.

Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 9 Απριλίου, ημέρα Τετάρτη κι αναμένεται να γίνει κλήρωση από τη διοργανώτρια αρχή για να προκύψουν οι αγωνιστικές και το πρόγραμμα των μπαράζ.
Μέτα από τη διεξαγωγή των 14 αγωνιστικών των αγώνων διαβάθμισης, θα προκύψουν οι δυο πρώτες ομάδες του μίνι πρωταθλήματος που θα πάρουν απευθείας την άνοδο στη Σούπερ Λίγκα, ενώ ο τρίτος θα αγωνιστεί σε αγώνα μπαράζ με τον τρίτο από το τέλος στη βαθμολογία της πρώτης κατηγορίας, για μια θέση… στα σαλόνια.