Η Ερμιονίδα "βύθισε" τον Ηρακλή Ψαχνών! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

Η Ερμιονίδα "βύθισε" τον Ηρακλή Ψαχνών! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Νέα ήττα για τον Ηρακλή Ψαχνών, ο οποίος σε 6 αγώνες έχει μόνο 4 βαθμούς...
Η Ένωση Ερμιονίδας επιβλήθηκε του Ηρακλή Ψαχνών με σκορ 1-0, από γκολ που προήλθε στο 55΄. όταν ύστερα από σέντρα του Συμελίδη από δεξιά , η μπάλα έφτασε στον Βλαχόπουλο στο σημείο του πέναλτι και ο τελευταίος με πλασέ άνοιξε το σκορ.

Το φίλμ του αγώνα
Στο 7’ λεπτό δυνατό σουτ του Πατσατζόγλου η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Πονηρού.
Στο 10’ λεπτό σουτ του Βλαχόπουλου απέκρουσε ο Μελισσάς.
Στο 15΄λεπτό δυνατό σουτ του Βλαχόπουλου από δεξιά η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μελισσά.
Στο 16΄λεπτό ο Πατσατζόγλου εκτέλεσε φάουλ από δεξιά , κεφαλιά του Μπακοδήμου απέκρουσε εύκολα ο Πονηρός.
Στο 26’ λεπτό μετά από λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων η μπάλα έφτασε στον Σβόγιτς πού σούταρε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Μελισσά.
Στο 35’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ ακριβώς στο ημικύκλιο της περιοχής . Το εκτέλεσε ο Πατσατζόγλου πάνω στο τείχος.
Στο 81΄λεπτό σέντρα του Φλίγγου από αριστερά , καρφωτή κεφαλιά του Μπακομήτρου απέκρουσε εκπληκτικά σε κόρνερ ο Πονηρός.

Ερμιονίδα (Ρομπέρτο Μπολάνο): Πονηρός, Μουσταφίδης, Κολόκας, Συμελίδης, (91’ Στάικος)Σαμαράς (30' Τζανής), Ιασωνίδης, Ταπέ, Σβόγιτς, Παβίσεβιτς, Όμο, Βλαχόπουλος (67' Κιοσσές)

Ηρακλής Ψαχνών (Γιώργος Φοιρός): Μελίσσας, Παληγεώργος, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Γκεμίσης (67' Κόσουτιτς), Χ. Πατσατζόγλου, Ραπτάκης, Σικαλιάς (54' Λόμπα), Γουόρντεν, Ράντι, Φλίγκος