![Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες](http://4.bp.blogspot.com/-TG4tqU7fjJk/VIAuNzCiStI/AAAAAAAAqGA/mHwQcLl-eew/s1600-rw/%CE%9F%CE%9A%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%91-1.jpg)
Η ομάδα Εθελοντών - Δασοπυροσβεστών Οκτωνιάς δεν προτίμησε το καθιερωμένο ξενόφερτο χριστουγεννιάτικο δέντρο αλλά το Ελληνικό καραβάκι θέλοντας να υπενθυμίσουν με αυτό τον τρόπο ότι η Οκτωνιά διατηρούσε και διατηρεί άρρηκτους δεσμούς με την θάλασσα, μην ξεχνάμε ότι έχει την μεγαλύτερη ακτογραμμή στην Εύβοια.
![Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες](http://2.bp.blogspot.com/-OCdI0AYT7I0/VIAteMHTQSI/AAAAAAAAqFk/mgPAskTXu24/s1600-rw/%CE%9F%CE%9A%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%91-2.jpg)
![Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες](http://1.bp.blogspot.com/-nuCOaq24Rn4/VIAtePqv0hI/AAAAAAAAqFg/YZwTIrZXsWw/s1600-rw/%CE%9F%CE%9A%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%91-3.jpg)
Τα μέλη της ομάδας μαζί με τα παιδιά του Συλλόγου Νέων φρόντισαν να ντύσουν στα γιορτινά τον τόπο τους και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό!
![](http://1.bp.blogspot.com/-ATFENK__FpI/VIAtgM0ca3I/AAAAAAAAqF0/KO5QTPfSytU/s1600-rw/%CE%9F%CE%9A%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%91-4.jpg)
![Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες Άστρο φωτεινό λάμπει στην Οκτωνιά! Δείτε Φωτογραφίες](http://4.bp.blogspot.com/-TG4tqU7fjJk/VIAuNzCiStI/AAAAAAAAqGE/0pS2Y_xKUxo/s1600-rw/%CE%9F%CE%9A%CE%A4%CE%A9%CE%9D%CE%99%CE%91-1.jpg)