Γ΄ Εθνική: Ήττα-σοκ του ΑΟ Χαλκίς στα Μέγαρα (ΦΩΤΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

Γ΄ Εθνική: Ήττα-σοκ του ΑΟ Χαλκίς στα Μέγαρα (ΦΩΤΟ)

Ήττα-σοκ γνώρισε ο ΑΟ Χαλκίς από τον ψυχωμένο Βύζαντα στα Μέγαρα με 1-0 για την 21η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας...

Χρυσός σκόρερ ο Κλωνάρης με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 12ο λεπτό της συνάντησης.

Στην αρχή του ημιχρόνου και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά, χωρίς ωστόσο να υπάρχουν φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Στο 11ο λεπτό, ο Παιδάκης υποδέχτηκε την μπάλα αρκετά έξω από την περιοχή της Χαλκίδας, αποφεύγει με ωραία κίνηση τον αμυντικό της Χαλκίδας και κερδίζει το φάουλ, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κλωνάρης, μετά από ωραία εκτέλεση στην δεξιά γωνία του Ντουμάνη.

Στη συνέχεια, είδαμε ένα παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες, αλλά στο τελευταίο πεντάλεπτο, η Χαλκίδα πίεσε, ζητώντας πέναλτι στο 40, ενώ στο 45’ ο Αρχοντάκης απόκρουσε σωτήρια δυνατό σουτ επιθετικού της Χαλκίδας.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες της Χαλκίδας μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αποφασισμένοι να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, χάνοντας μάλιστα μερικές καλές ευκαιρίες και ένα δοκάρι στο 70΄ μετά από σουτ του Σταματάκου. Ωστόσο το 1-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ο ΑΟ Χαλκίς έχει ματς και την Τετάρτη 30 Μαρτίου για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας, εκτός έδρας, με την Τριγλία Ραφήνας, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα υποδεχτεί την Δόξα Μανωλάδας.

Βύζας Μεγάρων (Χριστόπουλος): Αρχοντάκης, (53΄ Λαμπρόπουλος), Ατματσίδης, Ρόπας, Μακρής, Τσονκόφ, Λιούρας, Παιδάκης, Αλεβίζος, Μεϊμαρίδης, (72΄ Σταυρόπουλος), Κλωνάρης, Κουσίδης, (82΄ Κολλιόπουλος)

ΑΟ Χαλκίς (Σεροπιάν): Ντουμανης, Αχείμαστος (80' Τσατσαρώνης), Τσατσαρώνης, Καραμπάς, Τσούπρος, Μπακομητρος (65' Κόσουτιτς), Τσατσαρης, Ντελέκος, Σταματάκος, Σπανός, Στασινόπουλος (46' Βαλκάνος)