![](https://1.bp.blogspot.com/-upK-OduVwc0/V2QdFQznA4I/AAAAAAABfQM/ifHYsK6H2Pon8g1HDbzpu9Jc8fLddCbSQCLcB/s640-rw/%25CE%25A7%25CE%25A9%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%25A3%2B%25CE%25A1%25CE%2595%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%2591.jpg)
«Μπλακ άουτ» σημειώθηκε στη Χαλκίδα λίγο πριν τις 15:00 το μεσημέρι της Παρασκευής (17-06-2016), με αποτέλεσμα πολλές περιοχές να μείνουν χωρίς ρεύμα, όπως η οδός Αρεθούσης, Λ.Χαϊνά, Τζιαρντίνι και Αβάντων...
Όπως ανέφεραν υπάλληλοι της ΔΕΗ στο EviaZoom.gr, η διακοπή ρεύματος προκλήθηκε από σοβαρή βλάβη σε πυλώνα της ΔΕΗ και θα απαιτηθούν αρκετές ώρες για την αποκατάστασή της.
Σημειώνεται πως μέχρι τις 18:30 το απόγευμα το ρεύμα δεν είχε επανέλθει.
Όπως ανέφεραν υπάλληλοι της ΔΕΗ στο EviaZoom.gr, η διακοπή ρεύματος προκλήθηκε από σοβαρή βλάβη σε πυλώνα της ΔΕΗ και θα απαιτηθούν αρκετές ώρες για την αποκατάστασή της.
Σημειώνεται πως μέχρι τις 18:30 το απόγευμα το ρεύμα δεν είχε επανέλθει.