![](https://1.bp.blogspot.com/-EKZfQ8OWXJ8/V9aC3w-iViI/AAAAAAABlOo/M57Gq5n79ekhzxiwxqLtrCS_QZ0Sjp4YgCEw/s640-rw/%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3-4.jpg)
Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα (12-09-2016) η τελετή των εγκαινίων του νέου διδακτηρίου στη συνοικία Κανήθου, που στεγάζει πλέον το 22ο Δημοτικό και το 33ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας...
Στην τελετή χοροστάτησε ο σεβ. Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος και παρέστησαν ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Κ. Μπακογιάννης, οι βουλευτές Γ. Ακριώτης, Α. Πρατσόλης και Ζ. Λιβανίου, ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας Φάνης Σπανός, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, οι Αντιδήμαρχοι Γ. Μπαντούνας και Δ. Καρκαντελίδης κ.α.
Στην τελετή χοροστάτησε ο σεβ. Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος και παρέστησαν ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας Κ. Μπακογιάννης, οι βουλευτές Γ. Ακριώτης, Α. Πρατσόλης και Ζ. Λιβανίου, ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας Φάνης Σπανός, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Χρήστος Παγώνης, οι Αντιδήμαρχοι Γ. Μπαντούνας και Δ. Καρκαντελίδης κ.α.
![](https://3.bp.blogspot.com/-DHLgZtsvc8w/V9aC2cy5JcI/AAAAAAABlOc/l7uXqkLCwbMo5XLl05LUuStLiKtcQhGkQCEw/s640-rw/%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3-2.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-XFPMuiAQaI4/V9aC4bZ2HKI/AAAAAAABlOs/hj36rP_IXNg5l42-xirtBtmlJohPDh4yQCEw/s640-rw/%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%259C%25CE%259F%25CE%25A3-5.jpg)