![](https://4.bp.blogspot.com/-nBcdgfVn7tI/WIsr3Cub2tI/AAAAAAABvfE/RvdhSU7WKCELip6NxUxCOqmZiFkDgbAqwCLcB/s640-rw/%25CE%25A3%25CE%25A5%25CE%259B%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A8%25CE%2595%25CE%2599%25CE%25A3.jpg)
Συνελήφθησαν, χθες (26-01-2017) απογευματινές ώρες, σε διάφορες περιοχές της Χαλκίδας, από αστυνομικούς της Β’ Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) & της Β’ Ομάδας Πρόληψης Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.), της Διεύθυνσης Αστυνομίας Ευβοίας, πέντε ημεδαποί και ένας αλλοδαπός, οι οποίοι κατηγορούνται για παραβάσεις του νόμου περί ναρκωτικών...
Ειδικότερα συνελήφθησαν:
Ένας 40χρονος & ένας 36χρονος, στην κατοχή των οποίων βρέθηκαν και κατασχέθηκαν 4 αυτοσχέδιες νάιλον συσκευασίες, οι οποίες περιείχαν μικροποσότητες ηρωίνης, κοκαΐνης και ακατέργαστης κάνναβης.
Ένας 40χρονος υπήκοος Ινδίας, στην κατοχή του οποίου βρέθηκε και κατασχέθηκε μία αυτοσχέδια νάιλον συσκευασία, η οποία περιείχε μικροποσότητα ηρωίνης.
Τρεις ανήλικοι ημεδαποί, στην κατοχή των οποίων βρέθηκε και κατασχέθηκε μία αυτοσχέδια νάιλον συσκευασία, η οποία περιείχε μικροποσότητα ακατέργαστης κάνναβης.
Σημειώνεται ότι οι δράσεις αυτές είναι καθημερινές και αποσκοπούν στην καταπολέμηση της διάδοσης των ναρκωτικών, ενώ θα συνεχιστούν με αμείωτη ένταση και ενδιαφέρον.