![](https://2.bp.blogspot.com/-QHEb-qevR7k/WKIq0-iioKI/AAAAAAABwy4/im1wfMWu58Al6gTVUJbanrU-Fivi1zoKACLcB/s640-rw/1.jpg)
Παραδόθηκε και επίσημα το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου στο Κέντρο Υγείας Μαντουδίου, η Κινητή Ιατρική Μονάδα...
Η κινητή ιατρική μονάδα «ΑΡΓΩ -1» είναι δώρο του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Saint Pierre των Βρυξελλών και είναι εξοπλισμένη με καρδιογράφο, υπερηχογράφο, φορητό σπιρόμετρο, φορητό αναλυτή και στελεχωμένη με τους ιατρούς του Κέντρου Υγείας Μαντουδίου.
Η κινητή ιατρική μονάδα «ΑΡΓΩ -1» είναι δώρο του Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Saint Pierre των Βρυξελλών και είναι εξοπλισμένη με καρδιογράφο, υπερηχογράφο, φορητό σπιρόμετρο, φορητό αναλυτή και στελεχωμένη με τους ιατρούς του Κέντρου Υγείας Μαντουδίου.
![](https://1.bp.blogspot.com/-QHEb-qevR7k/WKIq0-iioKI/AAAAAAABwy4/AxwYEQBuWwsN2ki_FYBPjuUmEE84bp2MACEw/s640-rw/1.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-6RAB41Pt6_Q/WKIq0Yd9NMI/AAAAAAABwy0/Ya-hacCRdNUJt1hhl2JFY2e-cC7nNIlSwCEw/s640-rw/3.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-W06pKUlA0gw/WKIq1SzX_vI/AAAAAAABwzA/2djoe1uapDU0tFUHN_ycyhWyj-_su5UzACEw/s640-rw/4.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-qNgMsv2uKPE/WKIq06-9UgI/AAAAAAABwy8/ebpIhNWiEKwwkdJLlUs0Oaua03_UxCutgCEw/s640-rw/2.jpg)
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν μεταξύ άλλων η Αντιδήμαρχος των Βρυξελλών και Πρόεδρος του Δικτύου Δημοσίων Νοσοκομείων των Βρυξελλών κα Faouzia Harich, η Πρόεδρος του Δ.Σ. του Νοσοκομείου St. Pierre κα Pascale Peraita, ο Διευθυντής του ιδρύματος St. Pierre, Ιατρός κ. Michel Degueldre και ο γιατρός κ. Θεόδωρος Πλέρος, εμπνευστής του εγχειρήματος και υπεύθυνος της Δράσης για την Εύβοια.