![](https://2.bp.blogspot.com/-t4d4N9jUBfY/W0MIFNSbM3I/AAAAAAACPxc/Sema46zJqdQMIy2QjPgVN_WvS2SJ3rXrwCLcBGAs/s640-rw/%25CE%25A0%25CE%25A4%25CE%25A9%25CE%259C%25CE%2591-1.jpg)
Λύθηκε το μυστήριο με την ταυτοποίηση του πτώματος που εντοπίστηκε χθες (08-07-2018) να επιπλέει από διερχόμενους πεζούς στη θαλάσσια περιοχή της Γλύφας, στη θέση «Λιμνοθάλασσα», κοντά στις γραμμές του Σιδηροδρομικού Σταθμού Χαλκίδας... (δείτε ΕΔΩ την χθεσινή ανάρτηση)
Όπως αποκαλύπτει το EviaZoom.gr, η σορός που ήταν σε προχωρημένη σήψη διαπιστώθηκε ότι ανήκει στον 41χρονο Χαλκιδέο Θανάση Κουντούρη που διέμενε στη Χαλκίδα.
Η σορός έφερε μαύρη μπλούζα με μακριά μανίκια, μαύρο τζιν παντελόνι και μαύρα παπούτσια, τα οποία αναγνωρίστηκαν από συγγενή του θανόντος.
Από την Ασφάλεια Λιμεναρχείου Χαλκίδας που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής Πανεπιστημίου Αθηνών.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, εξετάζονται όλα τα ενδεχόμενα, ωστόσο το σενάριο της εγκληματικής ενέργειας απομακρύνεται ολοένα και περισσότερο.
Όπως αποκαλύπτει το EviaZoom.gr, η σορός που ήταν σε προχωρημένη σήψη διαπιστώθηκε ότι ανήκει στον 41χρονο Χαλκιδέο Θανάση Κουντούρη που διέμενε στη Χαλκίδα.
Η σορός έφερε μαύρη μπλούζα με μακριά μανίκια, μαύρο τζιν παντελόνι και μαύρα παπούτσια, τα οποία αναγνωρίστηκαν από συγγενή του θανόντος.
Από την Ασφάλεια Λιμεναρχείου Χαλκίδας που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής Πανεπιστημίου Αθηνών.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, εξετάζονται όλα τα ενδεχόμενα, ωστόσο το σενάριο της εγκληματικής ενέργειας απομακρύνεται ολοένα και περισσότερο.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ:
Χαλκίδα: Θρίλερ με πτώμα άνδρα που βρέθηκε να επιπλέει στη θάλασσα - Δεν έχει αναγνωριστεί η σορός του!
Χαλκίδα: Θρίλερ με πτώμα άνδρα που βρέθηκε να επιπλέει στη θάλασσα - Δεν έχει αναγνωριστεί η σορός του!