![](https://2.bp.blogspot.com/-T6DCGDapZsQ/W6K8uaS-mcI/AAAAAAACTyY/epBRyc6W7FUxi6bHfVrX5hYwBkTtcKppwCLcBGAs/s640-rw/%25CE%2591%25CE%2593%25CE%2599%25CE%2591%25CE%259E.jpg)
Ο Άγιαξ επικράτησε με 3-0 της ΑΕΚ για την πρώτη αγωνιστική του Champions League, βάζοντας τέλος στο αήττητο σερί της «Ένωσης»...
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σκοράρουν στο 46’ με τον Ταλιαφίκο, σε μια φάση που η άμυνα της ΑΕΚ πιάστηκε στον «ύπνο».
Ο Άγιαξ είχε επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό του και στο 77’ «καθάρισε» οριστικά το ματς. Ο Φαν ντε Μπέικ βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή της ΑΕΚ και με πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-0. Πλέον, η υπόθεση νίκη είχε «κλειδώσει» για τον Αίαντα, αφού η «Ένωση» αδυνατούσε να αντιδράσει.
Ο Ταλιαφίκο στο 90΄ «κρέμασε» τον Μπάρκα και διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Φυσικά ο Αργεντινός αναδείχθηκε MVP της αναμέτρησης.
Ο Άγιαξ είχε επιβάλλει πλήρως τον ρυθμό του και στο 77’ «καθάρισε» οριστικά το ματς. Ο Φαν ντε Μπέικ βρέθηκε ανενόχλητος στην περιοχή της ΑΕΚ και με πλασέ στην κίνηση έκανε το 2-0. Πλέον, η υπόθεση νίκη είχε «κλειδώσει» για τον Αίαντα, αφού η «Ένωση» αδυνατούσε να αντιδράσει.
Ο Ταλιαφίκο στο 90΄ «κρέμασε» τον Μπάρκα και διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Φυσικά ο Αργεντινός αναδείχθηκε MVP της αναμέτρησης.
ΒΙΝΤΕΟ