![](https://1.bp.blogspot.com/-Gh0wUG30fFA/W99PGLDJMKI/AAAAAAACWYk/RmAB662RXYgHAA7kDJq1nB0RK2t4Wr44ACLcBGAs/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-50.jpg)
Στα εγκαίνια νέας μονάδας παραγωγής τσίπουρου επιχείρησης στους Καθενούς, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (03-11-2018), παραβρέθηκε ο υποψήφιος Δήμαρχος Χαλκιδέων, Βασίλης Καθαροσπόρης, συνοδευόμενος από την κόρη του...
Παρόντες στην εκδήλωση μεταξύ άλλων ήταν και ο Υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών, Νίκος Μαυραγάνης, ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας, Φάνης Σπανός, οι περιφερειακοί σύμβουλοι, Γιώργος Κελαϊδίτης και Δημήτρης Βουρδάνος και ο Δήμαρχος Διρφύων Μεσσαπίων, Γιώργος Ψαθάς. Το παρών έδωσε και η επιχειρηματίας, Βασιλική Κόντου.
Παρόντες στην εκδήλωση μεταξύ άλλων ήταν και ο Υφυπουργός Υποδομών και Μεταφορών, Νίκος Μαυραγάνης, ο Αντιπεριφερειάρχης Εύβοιας, Φάνης Σπανός, οι περιφερειακοί σύμβουλοι, Γιώργος Κελαϊδίτης και Δημήτρης Βουρδάνος και ο Δήμαρχος Διρφύων Μεσσαπίων, Γιώργος Ψαθάς. Το παρών έδωσε και η επιχειρηματίας, Βασιλική Κόντου.
![](https://4.bp.blogspot.com/-k2QnU3xhG00/W99PCtQb5vI/AAAAAAACWYs/t51c6vFcoO0l0YBnhRZ8zPypaYUOChLNQCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-2.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-Jc9XCR8pL1U/W99PDRvi8pI/AAAAAAACWYs/MKoA9EUdzlM1N6JRCl-BMpijlXs7JxrMACEwYBhgL/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-4.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/--wlkB_dFsVs/W99PEAGEzXI/AAAAAAACWYw/9Uc7YE7KVWgDRPbz5kuA0A3a0OC-WCJPQCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-5.jpg)
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση, η διαδικασία απόσταξης τσίπουρου από το νέο χάλκινο καζάνι εξελίχθηκε σε μία μεγάλη γιορτή, ενώ οι παρευρισκόμενοι είχαν την ευκαιρία να γευτούν εξαιρετικούς μεζέδες μανιταριών. Ο Βασίλης Καθαροσπόρης παρέα με εκλεκτούς φίλους περιηγήθηκε στις εγκαταστάσεις της επιχείρησης, καθώς και συνομίλησε με αρκετούς παρευρισκόμενους.
![](https://4.bp.blogspot.com/-ev7N2JEMJm8/W99PET0T20I/AAAAAAACWYw/auV_NMHmmcM28jt5kydN5I6XDlmlReHRACEwYBhgL/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-6.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-hkhT2aGnowA/W99PChpo_FI/AAAAAAACWYo/N0MOfWJnpl89uuz-FXqlrVAmbXbIVQ1SQCEwYBhgL/s640-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%2598%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A1%25CE%2597%25CE%25A3-3.jpg)