![](https://1.bp.blogspot.com/-IHjimc_NJf8/XUbr7PSi-rI/AAAAAAACkAo/YCDwUeJSjXAglwXoC9567R6x1QpdekwQACLcBGAs/s640-rw/%25CE%2599%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2599%25CE%2591%25CE%2599%25CE%2591-1.jpg)
Μετά από επιχείρηση που οργανώθηκε από αστυνομικούς της Δίωξης Ναρκωτικών και της Γ΄ ΟΠΚΕ Εύβοιας στην επαρχιακή οδό Αιδηψού – Ιστιαίας, συνελήφθη 31χρονος Έλληνας για παραβάσεις νομοθεσίας περί ναρκωτικών και όπλων...
Σε έλεγχο που διενεργήθηκε, βρέθηκαν στη κατοχή του και κατασχέθηκαν:
- αυτοσχέδια νάιλον συσκευασία που περιείχε ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, μεικτού βάρους 1 κιλού & 60 γραμμαρίων,
- 1 περίστροφο και το χρηματικό ποσό των 520 ευρώ.
Την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Ασφαλείας Χαλκίδας, ενώ ο συλληφθείς οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα Πρωτοδικών Χαλκίδας και παραπέμφθηκε για να απολογηθεί στον Ανακριτή Χαλκίδας.