![](https://1.bp.blogspot.com/-Ar5mp5exZN4/X7LmPCzwc1I/AAAAAAAC3hw/DT3JfWP-SBEWpZbufsr5q8BpZNxUEtfpACLcBGAsYHQ/w640-h406-rw/%25CE%25A0%25CE%259D%25CE%2595%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%259F%25CE%259D%25CE%259F%25CE%259B%25CE%259F%25CE%2593%25CE%259F%25CE%25A3-%25CE%259F%25CE%259A.png)
Πρόκειται για τον Αντώνη Χατζηγεωργίου, ο οποίος, σύμφωνα με πληροφορίες, κόλλησε τον ιό από ασθενή του.
![](https://1.bp.blogspot.com/-4iDWhNPXPDE/X7LlcAJufZI/AAAAAAAC3ho/NtHtFUESnjgNQeLv7rNY9SOyTagXzYAdQCLcBGAsYHQ/s16000-rw/%25CE%25A0%25CE%259D%25CE%2595%25CE%25A5%25CE%259C%25CE%259F%25CE%259D%25CE%259F%25CE%259B%25CE%259F%25CE%2593%25CE%259F%25CE%25A3-3.jpg)
Την είδηση του θανάτου του γνωστοποίησε το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Πνευμονολόγων Χανίων, που στην ανακοίνωσή του προσέθεσε: «Εκφράζουμε τη βαθύτατη θλίψη μας και δίνουμε τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένειά του. Ευχόμαστε να σταματήσει γρήγορα η λίστα των ανθρώπων που βρισκόμενοι στις επάλξεις του καθήκοντός τους προς την κοινωνία χάνονται τόσο αναίτια. Θερμά Συλλυπητήρια στους οικείους του».