![](https://1.bp.blogspot.com/-Qh1CldflkHg/YF6O6GMUUTI/AAAAAAAC7mg/vyz9eJ-TisUHGae3NwLQSzsyEceWZKF5ACLcBGAsYHQ/w640-h406-rw/%25CE%2594%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%2591-%25CE%259F%25CE%259A.png)
Ο 30χρονος Χαλκιδέος κινούνταν με το αυτοκίνητο του, στο οποίο συνοδηγός ήταν η 45χρονη, -επίσης Χαλκιδέα-, σύντροφος του, και σταμάτησε για λίγο δίπλα στη θάλασσα, πλησίον του Τσιμεντάδικου Χαλκίδας.
Όπως κατήγγειλε αργότερα η 45χρονη στο Λιμεναρχείο Χαλκίδας, ξεκίνησε καυγάς ανάμεσα τους και ο 30χρονος την έβγαλε βιαίως από το αυτοκίνητο και την έριξε στη θάλασσα.
Εκείνος έφυγε, ενώ η 45χρονη κατάφερε να βγει από την θάλασσα και στη συνέχεια κατήγγειλε το περιστατικό, όπως προαναφέραμε.
Στελέχη του Γραφείου της Ασφάλειας Λιμεναρχείου Χαλκίδας, τον εντόπισαν το πρωί της Τετάρτης (24-03-2021) και συνελήφθη στο πλαίσιο του αυτοφώρου.
Οδηγήθηκε στον Αντεισαγγελέα Υπηρεσίας Χαλκίδας και ορίστηκε η δίκη για την Παρασκευή (26-03-2021) όπου μέχρι τότε παρέμενε κρατούμενος.
Η δίκη έγινε τελικά και ο 30χρονος καταδικάστηκε σε 8 μήνες φυλάκιση με αναστολή και αφέθηκε ελεύθερος, ενώ άσκησε έφεση κατά της πρωτόδικης απόφασης και η υπόθεση θα εκδικαστεί και σε δεύτερο βαθμό.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ:
Χαλκίδα: 30χρονος τσακώθηκε με την 45χρονη σύντροφο του και την έριξε στη θάλασσα