ΠΑΟΚ - Άρης 2-2: Με πέναλτι στις καθυστερήσεις πήρε τον βαθμό ο δικέφαλος (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Έσπασαν καρδιές στο γήπεδο της Τούμπας σε ένα σπουδαίο ντέρμπι, που είχε σασπένς, δράση, ένταση και πολλά γκολ μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο...

Ο ΠΑΟΚ γύρισε από την... κόλαση καθώς μολονότι στο 70' βρέθηκε να χάνει με 0-2 από τον Άρη, έβγαλε αντίδραση και με δύο γκολ σε 7 λεπτά, στο 87' και το 94', γύρισε... τούμπα την κατάσταση κι έσωσε την παρτίδα σε ένα ματς που τρία λεπτά πριν από το 90λεπτο έμοιαζε χαμένο.

Ο Αρης προηγήθηκε με Γκάμα και Μάνο, αλλά ο Δικέφαλος έκανε το come back με Ινγκασον και Βιεϊρίνια.

Ο ΠΑΟΚ λυτρώθηκε στο φινάλε καθώς απέφυγε την ήττα-κάζο από τον «αιώνιο» αντίπαλο, ο οποίος όμως παρέμεινε στη δεύτερη θέση και στο +1 στη βαθμολογία της Super League. Ωστόσο, είναι δεδομένο πως όλα θα κριθούν στα επερχόμενα πλέι οφ, όπου αναμένονται μεγάλες μάχες.