Την τελευταία του πνοή άφησε, πριν λίγα 24ωρα, στη κλινική Covid-19 του Νοσοκομείου Χαλκίδας, ο ιερέας, Χαράλαμπος Μιχαήλ, ο οποίος εδώ και ένα μήνα είχε διαγνωστεί με κορονοϊό και η κατάσταση της υγείας του επιδεινωνόταν μέρα με τη μέρα... Με κορονοϊό είχε προσβληθεί όλη η οικογένεια του, η οποία είχε τεθεί σε καραντίνα.
Ο ιερέας ήταν στις εκκλησίες Αγίας Τριάδος Πούρνου και Αγίου Ιωάν. Θεολόγου της Ενορίας Θεολόγου, στο Δήμο Διρφύων - Μεσσαπίων.
Γεννήθηκε το έτος 1934 στο χωριό Θεολόγο, όπου εκεί έγινε και η κηδεία του.
![](https://1.bp.blogspot.com/-d0CEID79eX8/YHuTWiGB5sI/AAAAAAAC8Kc/TArSF6r2KQ4o59kcrdwaqSAWH8JIZAt5ACLcBGAsYHQ/s16000-rw/%25CE%2599%25CE%2595%25CE%25A1%25CE%2595%25CE%2591%25CE%25A3-1-%25CE%259F%25CE%259A.JPG)