Σε παραθαλάσσια μέρη, μακριά από την Εύβοια, μετατέθηκαν ο Προϊστάμενος της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Χαλκίδας, Δημήτρης Προκοπίου και η Δικαστής - Προϊσταμένη του Πρωτοδικείου Χαλκίδας, Κωνσταντίνα Φλετούρη, οι οποίοι υπηρετούσαν στα Δικαστήρια Χαλκίδας από το 2013 μέχρι σήμερα και μετά από 8,5 χρόνια πήραν επιτέλους μία προαγωγή...Συγκεκριμένα:
Ο Δημήτρης Προκοπίου, που προήχθη σε Αντεισαγγελέα Εφετών, μετατέθηκε με απόφαση του Αρείου Πάγου στα Δικαστήρια - Εφετείο Αιγαίου.
Η Κωνσταντίνα Φλετούρη, που προήχθη σε Εφέτη Δικαστή, μετατέθηκε με απόφαση του Αρείου Πάγου στα Δικαστήρια - Εφετείο Ναυπλίου.
Οι μεταθέσεις θα έχουν ισχύ από 1η Σεπτεμβρίου 2021.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ:
Δικαστήρια Χαλκίδας: Το δίδυμο της διαπλοκής και του παραδικαστικού αποχωρεί από το Πρωτοδικείο - Πήραν «αναγκαστική προαγωγή» μετά από 8 χρόνια στην ίδια θέση (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)
Δολοφονία Βαλυράκη στην Ερέτρια: «Θα έπρεπε να τον αποβάλλουν μετά από τέτοια μήνυση ή αν έχει τσίπα να εξαφανιστεί...» - Τι λέει ο κουνιάδος του μακαρίτη για τον Προϊστάμενο της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Χαλκίδας, Δημήτρη Προκοπίου που πήρε προαγωγή ενώ ταυτόχρονα ερευνάται για κατάχρηση εξουσίας και παράβαση καθήκοντος (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)