![](https://1.bp.blogspot.com/-1p5ZjB-4Gl8/YOqk96-6pTI/AAAAAAAC_TY/cCS2DwG5cqsNSVpsAwn0DzJApcYxsd5-wCLcBGAsYHQ/w640-h376-rw/%25CE%2594%25CE%2595%25CE%25A5%25CE%2591%25CE%25A7-%25CE%25A4%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2599%25CE%259A%25CE%259F.png)
Με αφορμή το δημοσίευμα του EviaZoom.gr με τίτλο: Νέο κρούσμα κορονοϊού στο Δήμο Χαλκιδέων της Βάκα - Ποιες υπηρεσίες έκλεισαν (σ.σ. αφορούσε υπηρεσίες του ΔΟΠΠΑΧ), η υπάλληλος του Δήμου Χαλκιδέων απέστειλε την ακόλουθη καταγγελία στο EviaZoom.gr το απόγευμα του Σαββάτου (10-06-2021):
«Δεν είχε μόνο εκεί κρούσμα...είχε και στην δευαχ.
Δεν είδα όμως να κλείνει καμία υπηρεσία της δευαχ και από ότι ξέρω ούτε απολύμανση έγινε...»