![](https://1.bp.blogspot.com/-gnubg09odPI/YSTsJMae3ZI/AAAAAAADAf0/RJe4LbsqXD0i_A51Q65Y7xPr9ywyo8mXACLcBGAsYHQ/w640-h386-rw/%25CE%2594%25CE%2599%25CE%259A%25CE%2591%25CE%25A3%25CE%25A4%25CE%2597%25CE%25A1%25CE%2599%25CE%2591%2B%25CE%25A7%25CE%2591%25CE%259B%25CE%259A%25CE%2599%25CE%2594%25CE%2591%25CE%25A3.png)
Μετά την μήνυση για κλοπή στην Ασφάλεια Χαλκίδας, το κλεμμένο όχημα εντοπίστηκε, τυχαία, να βρίσκεται σταθμευμένο στη Χαλκίδα από αστυνομικούς, ενώ σε αυτό βρισκόταν μέσα και ο 24χρονος, ο οποίος συνελήφθη και οδηγήθηκε στο αυτόφωρο.
Η δίκη έγινε στο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Χαλκίδας και ο 24χρονος καταδικάστηκε πρωτόδικα σε 5 μήνες φυλάκιση. Μετά από έφεση που άσκησε αφέθηκε ελεύθερος και η υπόθεση θα εκδικαστεί και σε δεύτερο βαθμό.