![](https://1.bp.blogspot.com/-1LekcyY3T-Y/YS-DXshzltI/AAAAAAADAoI/WyaX8US0TtMY5Evm9v-dY1qItNDuSfzJwCLcBGAsYHQ/w640-h360-rw/%25CE%259A%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%259C%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%259D%25CE%2591.jpg)
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, ήταν λίγο πριν τις 15:00 το μεσημέρι της Τετάρτης (01-09-2021) όταν ο 65χρονος Γιάννης Γκιζάνης αυτοπυροβολήθηκε στο λαιμό με την καραμπίνα του μέσα στο σπίτι του, που βρίσκεται στο Καλοχώρι-Παντείχι, κοντά στη πλατεία του χωριού.
Τον αυτόχειρα εντόπισε αιμόφυρτο η γυναίκα του, η οποία ειδοποίησε την αστυνομία και το ασθενοφόρο που μετέφερε τον 65χρονο στο Νοσοκομείο Χαλκίδας όπου διαπιστώθηκε απλά ο θάνατος του.
Τα αίτια που τον οδήγησαν στην αυτοκτονία διερευνώνται από το Αστυνομικό Τμήμα Χαλκίδας.