Ο ΥφΑΑΤ και Βουλευτής Ευβοίας απηύθυνε κάλεσμα ενότητας και αλληλεγγύης για την αντιμετώπιση της πανδημίας τονίζοντας τα εξής:
«Τα Θεοφάνεια είναι μια λαμπρή ημέρα για την Ορθοδοξία. Να μας φωτίσει όλους ο Θεός, να φωτίσει τον δρόμο για να βγούμε από τη δοκιμασία της πανδημίας», είπε και τόνισε «να προσέχουμε όλοι, να προσέχουμε ο ένας τον άλλο για να βγούμε όλοι μαζί από τη δύσκολη αυτή ιστορία».