![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiBq_FvWIdJoBiWAU9XnU7cPIgdbgkb-DkzzoeHDaoTjepGdOAXZoKZ3xpbazrw6EJWzv7NSr_mhE8Wc88CJi1txu0Iv_QaFzJSOGJxzDODeYQJq52Fsm_jMX65HgsWQYUsZkhI9X6Vpy96Z6nZYLbEpVdRAjqQRXwEzfMKc_ES3CMRGvBXlZhtlNpn/w640-h384-rw/%CE%91%CE%A3%CE%A6%CE%91%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%91%20%CE%98%CE%97%CE%92%CE%91%CE%A3-%CE%9F%CE%9A.jpg)
Εξιχνιάσθηκαν μετά από μεθοδική έρευνα του Τμήματος Ασφαλείας Θηβών, κλοπές από εγκαταστάσεις της Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας, στη Θήβα και ταυτοποιήθηκαν δύο ημεδαποί, σε βάρος των οποίων σχηματίσθηκε σχετική ποινική δικογραφία .
Ειδικότερα οι ανωτέρω, το χρονικό διάστημα από 30-03 έως 17-04-2022, εισήλθαν τρεις διαφορετικές φορές στον προαύλιο χώρο των προαναφερόμενων εγκαταστάσεων και αφαίρεσαν από σταθμευμένα οχήματα, ποσότητα πετρελαίου και 2 μπαταρίες.
Την προανάκριση ενήργησε το Τμήμα Ασφαλείας Θηβών.