![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEibw97yCxsJXAnwiPNoHR1Mx9nIwtzJCOTsdS1iSBDBPwOwtYhlwv-RnQH9f0dZCsyMt5vtANjMmEK5Ejr0EVIQe7pp1LX7hd9-Cjtxh7dDaIcFb1xBXkrwr8Ypye-FD6uFe6zdSypa_6McjigaOpLwaYQVn6dSM2eQk6Inm0clzbV44MpGWa2WHmD3/w640-h310-rw/%CE%A0%CE%95%CE%9D%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%97%20-%20112-%CE%9F%CE%9A.png)
Οι φλόγες, που επεκτάθηκαν, καίνε σπίτια, κτίρια και το 112 απέστειλε μήνυμα αρχικά στις 2:00 και αργότερα στις 2:50 τα ξημερώματα στους κατοίκους όλης της Πεντέλης αλλά και του Γέρακα να εγκαταλείψουν τα σπίτια τους.
Η φωτιά έφτασε μέχρι την Λεωφόρο Μαραθώνος και το πρωί που βγήκε το φως του ήλιου τα εναέρια μέσα ξεκίνησαν την επιχείρηση κατάσβεσης και κατάφεραν και κατέσβησαν το πύρινο μέτωπο.
Η φωτιά που κατέκαψε τα πάντα στο πέρασμα της τέθηκε υπό έλεγχο στη συνέχεια.
ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ: