Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-2: Μεγάλο «διπλό» στο Φάληρο (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-2: Μεγάλο «διπλό» στο Φάληρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο ΠΑΟΚ ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 1-2 το βράδυ της Δευτέρας (17-10-2022) που ολοκλήρωσε την 8η αγωνιστική της Super League, σημειώνοντας την πρώτη εφετινή εκτός έδρας νίκη του και προσπερνώντας τους (πέμπτους πλέον) Πειραιώτες στο βαθμολογικό πίνακα...

Το αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου στο 8’ και το εξαιρετικό γκολ του Νάρεϊ στο 56’ χάρισαν το μεγάλο «διπλό» στον δικέφαλο του Βορρά που ανέβηκε στην 4η θέση, ισοφάρισε προσωρινά ο Χάμες Ροντρίγκες στο 37’ για τον Ολυμπιακό που έχασε πολλές ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα.

Στο 61’ ο διαιτητής Αντρίς Τρεϊμάνις έδωσε αρχικά πέναλτι όταν σε «γέμισμα» μέσα στην περιοχή ο Ολιβέιρα βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από διεκδίκηση με τους Μπα και Τζολάκη. Ο Λετονός ρέφερι κλήθηκε από τον Πορτογάλο VAR, Zοάο Πινέιρο για να ξαναδεί τη φάση σε on field review κι έπειτα από λίγα λεπτά άλλαξε την απόφασή του (ακυρώνοντας την κίτρινη στον Μπα), μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ.