![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJ0QQaJwU8iMxz_tRrWgsngBxoEh2GbEjXbOJAm3cDt__Nlx_jRXZJeM7Ahi82q523ZTlB0rxhExZjkPyr06KWPRYFOsl7XCTCzEZkR5GAmF-bc_AeQIMiPTUjjKuj9HhgNrFfq4ywSPOusYq8sTjG4VIF3J9wYKQUT_m0-AJEDwOhyq5MmoJraVfh/w640-h400-rw/%CE%9C%CE%95%CE%A4%CE%91%CE%9E%CE%91-%CE%9F%CE%9A-%CE%92%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%A3.png)
Συγκεκριμένα ο εν λόγω εργαζόμενος ως Διοικητικός υπάλληλος στο Νοσοκομείο «Μεταξά» τέθηκε σε διαθεσιμότητα ενώ ήδη κινούνται οι διαδικασίες για την απόλυσή του.
Να σημειωθεί ότι ο συλληφθείς ζήτησε νωρίτερα προθεσμία για να απολογηθεί κατηγορούμενος για την υπόθεση βιασμού και σεξουαλικής εκμετάλλευσης του 12χρονου κοριτσιού από τον Κολωνό.
Ο 36χρονος φέρεται να ήταν «πελάτης» του Μίχου ,προφυλακισμένου κατηγορούμενου για βιασμό και μαστροπεία σε βάρος του παιδιού και είναι ο τρίτος άνδρας που του αποδίδεται η κατηγορία της γενετήσιας πράξης με ανήλικο έναντι αμοιβής.
Σύμφωνα με την ανακοίνωση της αστυνομίας ο συγκεκριμένος συνελήφθη στον Πειραιά με την κατηγορία ότι απέκτησε επαφή με τη 12χρονη ανήλικη μέσω διαδικτυακής εφαρμογής συνομιλιών και προχώρησε σε γενετήσια πράξη έναντι αμοιβής.
Ο 36χρονος συνομίλησε με το προφίλ της 12χρονης και ακολούθως συναντήθηκε μαζί της στην περιοχή των Σεπολίων και προέβη στην ανωτέρω αξιόποινη πράξη, έναντι αμοιβής.