![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzhocsVIiZ-Y7I2NUeUr-i3wwwG3LdtVN2z1SqsupvK84cydpXE4g92GfWNngGXAIWijhRthYr4y6Lg83vj4nuJ_D1_jIhxTCENR_1JqPPjZlfkHWqJa2YQGfBrnt4ch8qlgLjpIRqPbo1cN2pSKwo3U6JRPCLkrsCfehzqjoryJqeqagkxGYrZH9y/w640-h426-rw/%CE%93%CE%99%CE%91%CE%9D%CE%9D%CE%97%CE%A3_%CE%91%CE%A0%CE%91%CE%A4%CE%A3%CE%99%CE%94%CE%97%CE%A3.jpg)
«Να επαναλάβουμε.... Με τον Νέο Ποινικό Κώδικα του 2019 του ΣΥΡΙΖΑ η παράνομη υποκλοπή είναι ένα πλημμέλημα. Δεν επιτρέπεται άρση του απορρήτου για πλημμελήματα. Παραμένει πλημμέλημα και επί ΝΔ, για 3 ολόκληρα + χρόνια.
Αυτές είναι οι συνέπειες του διεφθαρμένου ποινικού κώδικα.
Το θέμα βέβαια παραμένει τεράστιο πολιτικό θέμα όπως και τεράστιο θέμα για την ασφάλεια της ΕΥΠ τα κέντρα και τα παράκεντρά της».