![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjgkmYucxxkpAykmLMHNqz6K9lcvqpokWZUPdv7QyENZA2HhOy2UE4cGif_eDvlZwlk2JkyVqpn5JxPPhMg4AVQZ23ZfTTx003174naJ6X5WxQn7bQKd9V6zliBFhJABVLfKgLAqwHEfWrFTpcWYADfR6ES3glVzzZkydy4KQ3Elyi2sL_d-Mcx3lc/w640-h386-rw/%CE%A3%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%A3_%CE%9A%CE%95%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%9F%CE%93%CE%9B%CE%9F%CE%A5.jpg)
Κατόπιν παρέμβασης του Υφυπουργού Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων Σίμου Κεδίκογλου, επισπεύθηκε η διαδικασία πρόσληψης κτηνιάτρου για την αντιμετώπιση έκτακτων ή άλλων αναγκών στην Π.Ε. Εύβοιας.
Αναλυτικά, η σχετική εποχική σύμβαση αφορά στην κάλυψη μίας θέσης κτηνιάτρου στη Νότια Καρυστία, για την κάλυψη των καθημερινών αναγκών των κτηνοτρόφων και των σφαγείων της ευρύτερης περιοχής.
Ο υπάλληλος θα αναλάβει καθήκοντα στη νέα του υπηρεσία, εντός της τρέχουσας εβδομάδας.