![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjAsVDC88Calda-qdFIVNyM6HB2KoMsoUIhsHwWpM_Y0S09FDF_OIGypKDs4cb3MX02OxKxsWFItkQniuxrWvsrVgpzgUvoTf0lg-De-78Swg-BENb9hVH2-tuOtYlBFgl1Rbg2BFhzLbe_ESvyuxu4Fy8DAWfZDIxR2ofrWlcOhyZRwiPeo7LylnSB/w640-h384-rw/%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%91%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%A1%CE%99%CE%91%20%CE%A7%CE%91%CE%9B%CE%9A%CE%99%CE%94%CE%91%CE%A3_%CE%95%CE%9B%CE%95%CE%A5%CE%98%CE%95%CE%A1%CE%9F%CE%A3_%CE%A4%CE%95%CE%9B%CE%99%CE%9A%CE%9F.png)
Ο 53χρονος Χαλκιδέος ταξιτζής που έκρυβε 2 κιλά χασίς και έκανε εμπόριο ναρκωτικών, σύμφωνα με την δικογραφία που σχημάτισε η Ασφάλεια Χαλκίδας, αφέθηκε ελεύθερος από τον Εισαγγελέα και τον Ανακριτή του Πρωτοδικείου Χαλκίδας.
Όπως είχε ανακοινώσει η ΕΛ.ΑΣ πραγματοποιήθηκε έρευνα στην οικία του 53χρονου με τη συνδρομή αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών, όπου βρέθηκαν και κατασχέθηκαν:
• 3 αυτοσχέδιες συσκευασίες, οι οποίες περιείχαν ποσότητα ακατέργαστης κάνναβης, συνολικού μεικτού βάρους 2.141 γραμμαρίων,
• το χρηματικό ποσό των 4.450 ευρώ,
καθώς και
• 1 κινητό τηλέφωνο.
Αυτά που βρέθηκαν στο σπίτι του 53χρονου, ο οποίος συνελήφθη αλλά αφέθηκε ελεύθερος, όπως προαναφέραμε: