ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-1: «Χρυσό» διπλό στην Τούμπα... (ΒΙΝΤΕΟ) | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-1: «Χρυσό» διπλό στην Τούμπα... (ΒΙΝΤΕΟ)

Παλικαρίσια και υπερπολύτιμη νίκη πήρε η ΑΕΚ στην Τούμπα, στην πιο κρίσιμη καμπή των play-offs το βράδυ της Κυριακής (02-04-2023), επικρατώντας του ΠΑΟΚ 0-1 χάρη στο φοβερό γκολ του Σέρχιο Αραούχο...

Πλέον η «Ένωση» πάτησε στην κορυφή όπου ισοβαθμεί με τον Παναθηναϊκό, ο οποίος σκόνταψε στην έδρα του (0-0) με τον Βόλο, ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» έχασε πολύτιμο έδαφος.

Η ΑΕΚ σκόραρε με την κεφαλιά του εκτεθειμένου, όπως αποδείχθηκε και από το VAR, Τζαβέλλα στο 77ο λεπτά, αλλά τρία λεπτά αργότερα στο 80΄βρήκε το γκολ με τον Σέρχιο Αραούχο. Ο αρχηγός της «Ένωσης» κοντρόλαρε υπέροχα την μπάλα, μετά από ωραία μπαλιά του Μάνταλου, και εκτέλεσε τον Κοτάρσκι για το 0-1.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει και να ψάξει την ισοφάριση, είχε μια καλή στιγμή πρώτα με τον Τόμας (83’) και ακολούθως με τον Ελ Καντουρί (89’).

Πολλά τα παράπονα για τον διαιτητή του αγώνα και από τις δύο ομάδες, ενώ σημειώνεται ότι ακυρώθηκε και τέρμα της ΑΕΚ.