![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhDtKiHedbYnsXWjUGkjbg6tbMFD1OYT0-Hc2ocFjg09qx7COdEKy2lzkyv4n3DWk6FBiQrfeB_N01mavsvH_WdAn90KijQLZHN2Z9jPSFQPhHs853yIhI_o2ieIQQYxkHgNmq2-pGFMdZ-TLI64t93jDeRmWmQwLm8N6moECQe5IppS9oOPIhnLyfe7pk/w640-h384-rw/%CE%95%CE%A1%CE%9D%CE%A4%CE%9F%CE%93%CE%91%CE%9D_%CE%95%CE%9B%CE%9B%CE%91%CE%94%CE%91_%CE%9F%CE%9A.jpg)
Τον Τούρκο Πρόεδρο, ο οποίος κοίταζε και το ρολόι του, τον υποδέχτηκε στο αεροδρόμιο «Ελεύθεριος Βενιζέλος» ο Υπουργός Εξωτερικών, Γιώργος Γεραπετρίτης.
Στο αεροδρόμιο «Ελεύθεριος Βενιζέλος» τα μέτρα ασφαλείας ήταν δρακόντεια, όπως σε όλη την Αθήνα, ενώ ο Τούρκος Πρόεδρος έχει μαζί του πάνω από 50 πάνοπλους Τούρκους συνοδούς.
Αμέσως μετά την άφιξή του στην Ελλάδα ο Ερντογάν κατευθύνθηκε στο στο Προεδρικό Μέγαρο, όπου είχε ολιγόλεπτη ομιλία με την Κατερίνα Σακελλαρόπουλου και στη συνέχεια μετέβη στο Μέγαρο Μαξίμου για την κατ΄ ιδίαν συνάντησή του με τον Έλληνα Πρωθυπουργό Κυριάκο Μητσοτάκη.
ΕΙΚΟΝΕΣ & ΒΙΝΤΕΟ: