ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ 84-76: Αήττητο ήταν και πάει…ΒΙΝΤΕΟ | EviaZoom.gr - Εύβοια News
BANNER TRIACON

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΓΣ ΚΥΜΗΣ 84-76: Αήττητο ήταν και πάει…ΒΙΝΤΕΟ

Άνετη επικράτηση του Εργοτέλη με 84-76 απέναντι στον πρωτοπόρο Γυμναστικό Σύλλογο Κύμης.
Ο Εργοτέλης έσπασε το αήττητο της Κύμης..

ΒΙΝΤΕΟ

Ο Εργοτέλης έσπασε το αήττητο σερί των 17 αγώνων της Κύμης, αποσπώντας μια σπουδαία νίκη με 84-76 στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Γ’ εθνικής μπάσκετ.
Οι Κουμιώτες πραγματοποίησαν την χειρότερη τους εμφάνιση στο πρωτάθλημα και δίκαια ηττήθηκαν.
Από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, οι Κρητικοί πήραν τα ηνία και δεν έχασαν στιγμή το προβάδισμα, με την διαφορά να εκτοξεύεται μάλιστα στους 21 πόντους στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Ο Γυμναστικός προσπάθησε με μακρινά σουτ να ξαναμπεί στο παιχνίδι, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ (63-53) με τη λήξη της τρίτης περιόδου.
Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, αφού οι γηπεδούχοι κράτησαν πολύ εύκολα τη διαφορά που είχαν χτίσει και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 84-76 απέναντι στον αήττητο έως σήμερα Γυμναστικό Σύλλογο Κύμης.
Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στους πρωταθλητές της κατηγορίας και στο τέλος του αγώνα οι πανηγυρισμοί ήταν έξαλλοι.

Τα δεκάλεπτα: 28-18, 52-31 69-52, 84-76.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δαγαλάκης 2, Μαχαιριανάκης, Χασάπς, Ξενάκης 16, Γρύλλος 5 (1), Σταμάτης 24 (4), Κωτούλας, Βασιλειάδης 6, Μπουντούρογλου 2, Αρναουτάκης 11 (2), Μπουμπάρης, Καραλής 18 (2).

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Σέττος 12 (3), Καραμπάτσος 6, Μπίρμπας 6, Σιαμανδούρας 12, Κατράνας 17 (4), Γεωργιάδης 2, Γκρινιάρης 9 (2), Παπαντωνίου 11 (1), Μπολάνος, Αγγελής, Ράπτης.