![](https://3.bp.blogspot.com/-0nvF6URK8qs/VxW5egXL07I/AAAAAAABZWI/pcUBuHuin7o5ud1ekwQyh07_8YbabmIqQCLcB/s640-rw/%25CE%2591%25CE%25A6%25CE%25A1%25CE%2591%25CE%25A4%25CE%2599.jpg)
Οι Δάσκαλοι του Δημοτικού Σχολείου Αφρατίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου διοργανώνουν ανοικτή εκδήλωση...
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα των εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου, που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και γονείς, την Τρίτη 19 Απριλίου 2016, ώρα 18.00 με θέμα: «Η έννοια της απώλειας (πένθος) και τρόποι διαχείρισής του στη σχολική ηλικία».
Έχουν προσκληθεί και θα μιλήσουν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος, η Ψυχολόγος –Εγκληματολόγος κ. Χριστίνα Καλαβρή και οι Σχολικοί Σύμβουλοι Σχολικής και Προσχολικής Αγωγής της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας μας κυρίες Μπλατσούκα Ευαγγελία και Μπαλάση Δέσποινα.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα των εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου, που απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και γονείς, την Τρίτη 19 Απριλίου 2016, ώρα 18.00 με θέμα: «Η έννοια της απώλειας (πένθος) και τρόποι διαχείρισής του στη σχολική ηλικία».
Έχουν προσκληθεί και θα μιλήσουν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Χαλκίδας κ. Χρυσόστομος, η Ψυχολόγος –Εγκληματολόγος κ. Χριστίνα Καλαβρή και οι Σχολικοί Σύμβουλοι Σχολικής και Προσχολικής Αγωγής της Εκπαιδευτικής Περιφέρειας μας κυρίες Μπλατσούκα Ευαγγελία και Μπαλάση Δέσποινα.