![](https://4.bp.blogspot.com/-QnXRVXjzUnU/WI3ck_lQEwI/AAAAAAABvoc/VG0UJHa46xQxQC725bOHYZyQUh3F8WfVwCLcB/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-100.jpg)
Η εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας του Ομίλου Αντισφαίρισης Χαλκίδας, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (28-01-2017 στο ξενοδοχείο Παλίρροια με την παρουσία μελών, αθλητών, προπονητών και φίλων του τένις...
Όπως αναφέρει το δελτίο Τύπου: Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Χαλκίδος Ιστιαίας και Β. Σποράδων κ.κ. Χρυσόστομος , ο Βουλευτής Εύβοιας κ. Σίμος Κεδίκογλου και ο Δήμαρχος Χαλκιδέων κ. Χρήστος Παγώνης .
Η εκδήλωση ξεκίνησε με ομιλία του Προέδρου του ΟΑΧ κ. Γρ. Δάσκου. και ομιλία με θέμα την « Ιδιαιτερότητα του Τένις στη σωματική και ψυχική ανάπτυξη του αθλητή», από τον προπονητή του ΟΑΧ κ. Νικόλαο Μωραΐτη.
Βραβεύτηκαν ο Πρωταθλητής Ελλάδας κ. Θεόδωρος Αγγελίνος , οι αθλητές του ΟΑΧ, Ρουμπής Αλέξανδρος, Πιτσινή Φωτεινή και Πετρόπουλος Αριστείδης και η Πρωταθλήτρια ομάδα του ΟΑΧ στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της ΕΦΟΑ, την οποία αποτελούν οι : Νίκος Παππής, Παναγιώτης Σταυρίδης, Ιωάννης Ματσούκας, Αλέξανδρος Ρουμπής καθώς και ο προπονητής τους κ. Νικόλαος Μωραΐτης.
![](https://1.bp.blogspot.com/-D1xRHmxbSa8/WI3cnIO8fhI/AAAAAAABvo0/ozOoFV-RaSgfU_ykqCm1NX9Pd_ah8KtDgCEw/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-2.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-c1o3NS5_61c/WI3cj4dkuBI/AAAAAAABvo0/0hqPGUlCaQ4YrfJzSSbWb_VfMDXjoD4TQCEw/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-1.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-CXFMSUnfhxA/WI3coZGr7EI/AAAAAAABvo0/MS9gJ49Y3CEi0wewKv1dbADXeKnGsWgrgCEw/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-4.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-tWZn72o2gaU/WI3cpHI4pjI/AAAAAAABvo0/MqmbIJBsitUjbfl_66OGhh9Xm6CrFmD-wCEw/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-5.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-O5XltnRpvmg/WI3cmB_Tp9I/AAAAAAABvo0/OygwCgiYsT4bTmfb599LjcGBw-JlNQDxwCEw/s640-rw/%25CE%259A%25CE%259F%25CE%25A0%25CE%2597%2B%25CE%25A0%25CE%2599%25CE%25A4%25CE%2591%25CE%25A3-3.jpg)
Επίσης βραβεύτηκε το μέλος του ΟΑΧ κ. Γεώργιος Γιακουμάκης , τ. Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού για τη σημαντική προσφορά του στον ΟΑΧ.
Τέλος αναμνηστικά διπλώματα για τη συμμετοχή τους στα πρωταθλήματα του ΟΑΧ δόθηκαν στους αθλητές /τριες των ακαδημιών του ΟΑΧ.