Από το «διευθυντήριο» της εγκληματικής οργάνωσης απομένουν πλέον ο Ηλίας Παναγιώταρος και Χρήστος Παππάς. Ο πρώτος που βρισκόταν στην επαρχία, έχει δηλώσει ότι θα παρουσιαστεί στη ΓΑΔΑ όπου αναμένεται.
Στο αστυνομικό τμήμα του Πικερμίου παραδόθηκε ο Ηλίας Κασιδιάρης και μεταφέρθηκε και ο ίδιος στη Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Αττικής για να πάρει το δρόμο για τις φυλακές.
Οι Ηλίας Παναγιώταρος, Κων/νος Μπαρμπαρούσης και Νίκος Κούζηλος προστέθηκαν τις απογευματινές ώρες στους καταδικασθέντες της Χρυσής Αυγής που κρατούνται στη ΓΑΔΑ.
Οι τρεις πρώην βουλευτές παρουσιάστηκαν αυτοβούλως και οδηγήθηκαν στο Τμήμα Αναζητήσεων της Ασφάλειας Αττικής, μαζί με τον Νίκο Μιχαλολιάκο που έσπευσε νωρίτερα.